MFB Plus Kursumuza Hoşgeldiniz..

Eğitim sektörüne 1986 yılında Çorlu’nun ilk dershanesi olarak başlayan kurumumuz; başta Çorlu olmak üzere Trakya’nın çeşitli merkezlerinde faaliyette bulunmuş bir öğretmen kuruluşudur. Modern Fen Bilimleri (MFB) Plus olarak Modern Fen Bilimleri markasının 37 yıllık tecrübesiyle "Eğitimde Artı Güç" sloganıyla eğitim felsefemizi şekillendirdik.

Öğretmenler, öğrenciler ve velilerin özelde başarı, genelde eğitim için sarf ettikleri çabayı çok iyi biliyoruz. Eğitim ve öğretimde her geçen gün öğrencilere sağlanan "artı destek" çalışmaların önemi artıyor. Bu da bireysel gelişim ve başarıya ulaşmak için, doğru ellerle verilen "artı" çalışmaları daha da belirleyici kılıyor.
Buradan hareketle kursumuzda;

  • İlgi
  • Bilgi
  • Disiplinle

Öğretim sürecini etkili bir şekilde planlayıp, deneyimlerimizle zenginleştirerek gösterilen bu çabalara pozitif bir ivme kazandırmak istiyoruz. 37 yıllık deneyimimizle İlkokul, ortaokul, lise ve mezun gruplarındaki öğrencilerimizi yaşadıkları dönemin özelliklerini bilerek bilişsel, sosyal gelişimlerini önemseyen, başarı odaklı bir öğrenme modeliyle hareket ediyoruz.

Öğrencilerde başarı duygusunun yeniden ve sürekli şekilde alev alması düşüncesiyle, deneyimli öğretmen kadromuz ve modern eğitimin anlayışımızla önceliğimiz "Eğitimin Artı Gücü" olarak öğrencilere kendileri için en doğru kariyer fırsatını yaratmaktır.

Bizi ilgilendiren konu yalnız barışı kurmanın ve korumanın teknik çareleri değil, aynı zamanda kafaları eğitmenin, aydınlatmanın yoludur.

Albert Einstein

Misyonumuz

Atatürk ilke ve düşüncelerini benimsemiş, bireysel farklılığın ve zamansal değişimin farkında olarak geleceğe olumlu katılımlarda bulunacak üniversite eğitimi almış sorumluluk sahibi yaratıcı, üretken bireyleri, sürecin yapılanmasına dahil ederek modern eğitim yöntemleriyle yetiştirmek.

Vizyonumuz

Yaşam başarısını yakalayan, yaratıcı, kendine güvenen, problem çözen, yurtsever, ahlaklı, dinamik, üretken, bireylerin yetiştirildiği Türkiye'nin önde gelen okullarından olmak ve adını uluslar arası düzeye taşımak

Kariyerine başlamaya hazır mısın?